Kurs fotowoltaika online

Zapisz się na certyfikowany kurs fotowoltaika online i zdobądź uprawnienia SEP

Kurs fotowoltaika krok po kroku

Sprawdź jak zrobić kurs fotowoltaika online krok po kroku

Wyślij zgłoszenie

Zapisz się na szkolenie SEP online poprzez formularz zgłoszenia wybierając odpowiedni kurs oraz dodatki.

Rozpocznij kurs

Po opłaceniu zgłoszenia otrzymasz dostęp do platformy szkoleniowej online z materiałami edukacyjnymi.

Ukończ egzamin

Sprawdź swoją wiedzę przechodząc test, a następnie pobierz certyfikat i zapisz się na egzamin SEP online.

Odbierz uprawnienia

Na koniec po zdanym egzaminiem otrzymasz od nas państwowe uprawnienia SEP do legalnej pracy w zawodzie.

Kurs fotowoltaika w 2024 roku

Oferujemy najlepsze szkolenie fotowoltaika online w Polsce

8,5tyś.

Wydanych uprawnień

48h

Średni czas kursu

100%

Zdanych egzaminów

4.9/5

Średnia ocena

Cennik kurs fotowoltaika online

Sprawdź ile kosztują uprawnienia SEP na fotowoltaika online

399 zł

Kurs SEP G1

100% zdalnie i legalnie

Wpis do SEP oraz URE

Ważne w 27 krajach

W cenie normy za 3 tyś.

365 dni gwarancji zwrotu

Ponad 100 lekcji nauki

399 zł

Kurs SEP G2

100% zdalnie i legalnie

Wpis do SEP oraz URE

Ważne w 27 krajach

W cenie normy za 3 tyś.

365 dni gwarancji zwrotu

Ponad 100 lekcji nauki

399 zł

Kurs SEP G3

100% zdalnie i legalnie

Wpis do SEP oraz URE

Ważne w 27 krajach

W cenie normy za 3 tyś.

365 dni gwarancji zwrotu

Ponad 100 lekcji nauki

Kurs fotowoltaika FAQ

Niezbędna wiedza dla przyszłego fotowoltaika

Dla kogo jest kurs fotowoltaika

Szkolenie fotowoltaika przygotowuje kursantów do pracy przy instalacjach fotowoltaicznych oraz ich projektowania i montażu. Materiały edukacyjne udostępnione na naszej platformie zostały stworzone przez doświadczonych szkoleniowców, którzy w branży PV działają już od kilku lat. Jeśli chcesz podjąć prace przy fotowoltaice, która jest jedną z najprężniej rozwijającą się dziedziną zapisz się na nasze szkolenie online już dzisiaj! Wystarczy skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego.

Co to jest fotowoltaika

Fotowoltaika służy do pozyskiwania energii. Jest to jedna z najprostszych form wytwarzania energii elektrycznej poprzez wykorzystywanie zjawiska konwersji promieniowania słonecznego w prąd stały za pomocą paneli PV. Później wygenerowany prąd trafia do falownika, gdzie przekształca się prąd stały w prąd zmienny, który zasila cały dom lub innych budynek. Nadwyżki wyprodukowanej energii przesyła się do sieci publicznej. Jest to branża naszej przyszłości i w Polsce pojawia się coraz więcej jej użytkowników.

Co to są uprawnienia fotowoltaiczne

Uprawnienia fotowoltaiczne jaka sama nazwa wskazuje pozwalają na pracę urządzeniach, sieciach i instalacjach fotowoltaicznych. Tak naprawdę uprawnienia fotowoltaiczne to nic innego jak szkolenie z fotowoltaiki, które związane jest z grupą SEP G1. Uprawnienia z fotowoltaiki można zdobyć poprzez ukończenie kursu elektrycznego, a następnie poprzez przystąpienie do egzaminu z grupy SEP G1. Kurs fotowoltaika pozwala na zdobycie zarówno uprawnień fotowoltaicznych w zakresie eksploatacji, jak i dozoru elektrycznego. Uprawnienia fotowoltaiczne można zdobyć w pełni online poprzez zakupu kursu SEP na naszej stronie internetowej.

Kiedy przydadzą się uprawnienia fotowoltaika

Wymagania, które musi spełnić osoba projektująca oraz montująca system fotowoltaiczny to posiadanie uprawnień w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. Sam certyfikat wystawiany przez Urząd Dorozu Technicznego nie zezwala na podłączenie systemu fotowoltaicznego do sieci elektrycznej, więc taka osoba będzie musiała osobno zdobyć uprawnienia elektryczne. Po naszym kursie fotowoltaika i egzaminie kursant może od razu zacząć pracować przy projektowaniu i instalacji systemu PV.

Ile kosztuje kurs fotowoltaiki

Kurs fotowoltaika zwany także jako szkolenie fotowoltaika to koszt od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Cena ta różni się w zależności od tego jakie dokładnie uprawnienia fotowoltaiczne potrzebujesz, a także od tego, czy będą to uprawnienia eksploatacji, czy też dozoru. Szkolenie fotowoltaika jednak szybko się zwraca, ponieważ zarówno praca jak i branża fotowoltaiczna jest bardzo opłacalna.

Na czym polega kurs fotowoltaika

Nasz kurs fotowoltaika to zbiór wszystkich potrzebnych informacji, norm i praw do wykorzystywania systemu PV. Oprócz tego dowiesz się o technikach budowy, zasad działania systemu fotowoltaicznego, jak wpływa zacienienie na prace modułów, w którym miejscu powinno instalować się system oraz wiele więcej. Nauczysz się obliczać powierzchnie systemu i zapobiegać przeciążeniom. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kursu napisz do nas bądź zadzwoń! Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie.

Co oznaczają uprawnienia SEP

SEP to popularny skrót związany nie tylko ze szkoleniem na fotowoltaikę online, ale również z uprawnieniami elektroenergetycznymi, które pozwalają na pracę przy instalacjach elektrycznych G1, instalacjach cieplnych G2 i instalacjach gazowych G3. Z kolei uprawnienia SEP zezwalają na wykonywanie obowiązków na stanowisku dozoru i/lub eksploatacji. Uprawnienia wydawane przez komisje SEP tak jak nasza ważne są, aż 5 lat. Po upływie tego czasu należy je odnowić zapisując się ponownie na kurs i zdając egzamin państwowy.

Czym jest instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna to zespół urządzeń, które wytwarzają energię elektryczną ze żródeł odnawialnych czyli energii słonecznej. W skład systemu fotowoltaicznego zawsze wchodzą panele PV, inwerter, system montażowy i zabezpieczenia przeciwnapięciowe. Jeśli planujesz zdobyć wiedzę w temacie fotowoltaiki i pracować w tej branży skorzystaj z naszej oferty na kurs online fotowoltaika. Zapis na kurs zajmie Ci dosłownie kilka minut, a cały proces nauki będzie zależeć tylko od Twoich możliwości czasowych i chęci.

Na co pozwala kurs fotowoltaika

Kurs fotowoltaika umożliwia nauczenie się tworzenia profesjonalnej instalacji oraz konserwacji paneli fotowoltaicznych. Po jego ukończeniu będziesz w stanie tworzyć efektywne instalacje fotowoltaiczne, zarówno dla domów, jak i przedsiębiorstw. Ponadto dzięki zdobytej wiedzy będziesz mógł wykorzystać energię słoneczną do zasilania swojego domu lub firmy, co przekłada się na znaczne oszczędności na rachunkach za prąd. Dodatkowo ukończenie szkolenia z fotowoltaiki otwiera drzwi do pracy jako instalator fotowoltaiki lub ekspert ds. energii odnawialnej.

Czy szkolenie fotowoltaika jest online

Tak, nasz kurs fotowoltaika jest w 100% online. Przygotuje Cię on do projektowania oraz montażu instalacji PV. Jako jedna z nielicznych firm wprowadziliśmy kurs fotowoltaika online, aby każdy mógł zdobyć wiedzę oraz uprawnienia do pracy przy systemie fotowoltaicznym niezależnie od tego, w której części Polski się znajduje. Możesz sam decydować kiedy usiądziesz do nauki, bo kurs fotowoltaika online przechodzi samodzielnie i nie ma żadnych ram czasowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na kurs oraz egzamin państwowy online.

Kurs fotowoltaika w Polsce

Zrób kurs fotowoltaika online w dowolnym mieście

Szkolenie fotowoltaika online

Dowiedz się więcej o szkoleniu fotowoltaicznym online

Fotowoltaika to branża, która z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie i popularność w naszym kraju. Związku z tym stworzyliśmy kurs fotowoltaika, aby pomóc w łatwy i prosty sposób zdobyć niezbędną wiedze oraz uprawnienia do pracy przy systemach PV. Kurs przede polecamy wszystkim osobą, które zamierzają pracować przy montażu, podłączaniu i projektowaniu tego systemu. Gwarantujemy przekazanie wartościowej i specjalistycznej wiedzy, ponieważ działamy na rynku szkoleń i kursów już od kilku lat. Co więcej posiadamy kursy na uprawnienia elektryczne SEP. Bez nich nie można wykonać podłączenia paneli fotowoltaicznych. Decydując się na nasz kurs fotowoltaika poznasz wszystko co związane z teorią i praktyką w temacie PV, a więc zdanie egzaminu państwowego nie będzie stanowić dla Ciebie większego problemu. Na kursie znajdziesz takie zagadnienia jak prawa i normy, techniki w zakresie budowy, działania i właściwości systemy fotowoltaicznego. Oprócz tego dowiesz się, także jakie jest miejsce lokalizacji systemu, wpływ zacienienia na pracę PV czy obliczanie wielkości znamionowych i powierzchni inwestycji. Nasz kurs fotowoltaika został opracowany dla kursantów, którzy chcą pracować w zawodzie instalatora, poszerzyć wiedzę w temacie montażu systemy PV, a także planują rozszerzyć działalność firmy o technologie odnawialnego źródła energii. Kurs fotowoltaika będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które ukończyły kierunki techniczne w szkołach zawodowych. technikach czy studiach. Wiedza zawarta w udostępnianych materiałach edukacyjnych stworzonych przez naszych wykwalifikowanych i doświadczonych szkoleniowcach będzie użyteczna dla projektantów systemów PV, przedsiębiorców z tej branży i instalatorów. Nasz kurs fotowoltaika to kurs online, a zapisać się można na niego poprzez wysłanie zgłoszenia i jego opłacenie. Po wykonaniu tych czynności otrzymujesz dostęp do swojego konta na naszej autorskiej platformie szkoleniowej. Po przejściu wszystkich lekcji każdy kursant będzie mógł zapiać się na egzamin, który też jest w formie online. Przeprowadzany jest on przez komisję kwalifikacyjną, która jest akredytowana przez Urząd Regulacji Energetyki. Wydaje ona niezbędne uprawnienia i kwalifikacje do wykonywania pracy przy fotowoltaice. Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju przyszłościowego pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł wybierz nasz kurs fotowoltaika już dziś. Jeśli masz pytania napisz do nas bądź zadzwoń pod numer telefonu podany na naszej stronie internetowej.

Od kilku lat na terenie całego naszego kraju wzrosła liczba miejsc, na których postawiono farmy fotowoltaiczne oraz domy gdzie wykorzystuje się ten system odnawialnego źródła energii. Z tego też powodu potrzebne są odpowiednio wykwalifikowanie osoby, aby konserwować, remontować, montować i obsługiwać system PV. Jak zdobyć takie kwalifikacje? Zapisując się na nasz kurs fotowoltaika, którego mamy w swojej ofercie. Przygotowały go doświadczone osoby w dziedzinie elektryki, fotowoltaiki i szkoleniach dzięki czemu masz pewność, że nabędziesz potrzebną wiedzę wraz z uprawnieniami, które pozwolą Ci na pracę przy systemach PV. Kto może zapisać się na nasz kurs fotowoltaika i egzamin państwowy? Osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają przynajmniej podstawowe wykształcenie. To są jedyne wymagania, które nalży spełnić. Doświadczenia w tej dziedzinie nie trzeba mieć, ponieważ wszystkiego nauczysz się z naszego kursu. Dostępny jest on na platformie szkoleniowej, którą sami stworzyliśmy, aby każdy kto chce zdobyć uprawnienia elektroenergetyczne oraz uprawnienia z fotowoltaiki miały komfortowy i prosty sposób na naukę. Kolejnym plusem jest to, że wszystko u nas odbywa się w formie online. Kurs przechodzisz indywidualnie na swoim koncie kiedy tylko masz na to czas, a po jego ukończeniu możesz zapisać się na egzamin online, który jest wideokonferencją z komisją kwalifikacyjną. Ile trwa nauka na naszej platformie? Nie ma limitu w tej kwestii. Na dostęp do kursi masz 365 dni, więc możesz go zrealizować w kilka dni, tygodni czy miesięcy. Nasi kursani przeważnie realizują naukę w nie cały tydzień wraz z egzaminem. Jeśli masz pytania i szukasz odpowiedzi, których nie możesz znaleźć na naszej stronie możesz wysłać do nas wiadomość e-mail bądź wykonać połączenie telefoniczne. Celem naszego kursu jest przygotowanie wszystkich osób, które skorzystały z naszej oferty do wykonywania pracy przy panelach fotowoltaicznych. Na samodzielnych lekcjach znajdziesz wiedze z zakresu prawidłowego instalowania systemu PV, BHP z eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1kV. Nauczysz się projektowania, dozoru, montażu i eksploatacji. Wystarczy zapisać się na nasz kurs fotowoltaika wypełniając zgłoszenie na naszej stronie oraz opłacając je przez Przelewy24 bądź TPay. Czekamy na Ciebie, aby pomóc Ci w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji, aby móc pracować przy fotowoltaice w Polsce oraz zagranicą. Dostęp do kursu otrzymasz w ciągu kilku godzin od jego zakupienia. Jest to najszybszy sposób n rozpoczęcie nauki. Zapraszamy.

Kurs fotowoltaika - Amazon
Kurs fotowoltaika - Tesco
Kurs fotowoltaika - Huta Cynku
Kurs fotowoltaika - Decathlon
Kurs fotowoltaika - Castorama
Kurs fotowoltaika - Nestle
Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania