ZAPISZ SIĘ TERAZ
Kurs fotowoltaika

Kurs fotowoltaika

Kurs fotowoltaika online z certyfikatem

Fotowoltaika krok po kroku

Sprawdź jak zdobyć uprawnienia fotowoltaiczne

Wyślij zgłoszenie

Zapisz się na kurs elektryka online poprzez formularz kontaktowy. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz fakturę do opłacenia.

Rozpocznij kurs

Po opłaceniu kursu otrzymasz dostęp do platformy z indywidualną ścieżką nauczania oraz materiałami edukacyjnymi.

Ukończ egzamin

Sprawdź zdobytą wiedzę poprzez test online, pobierz certyfikat ukończenia szkolenia i zapisz się u nas na egzamin SEP online.

Odbierz certyfikat

Gdy zdasz egzamin odbierzesz zdobyte uprawnienia elektryczne i zaczniesz legalnie pracę w swoim zawodzie elektryka.

Cennik fotowoltaika

Sprawdź cennik na kurs fotowoltaika

100% online

Kurs elektryka

399 zł

Kurs elektryka przeznaczony jest dla osób początkujących i zaawansowanych, które chcą zdobyć lub odnowić państowe uprawnienia elektryczne w grupie G1 online.

100% online

Kurs pomiarowy

399 zł

Dodatek do kursu elektrycznego G1 online pozwalający na wykonywanie pracy w zakresie kontrolno-pomiarowym zarówno przy eksploatacji jak i dozorze.

100% online

Kurs fotowoltaika

699 zł

Dodatek do kursu elektrycznego G1 online pozwalający na zdobycie wiedzy i uprawnień w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych.

Opłata za egzamin z eksploatacji lub dozoru płatna jest po kursie. Cena za jeden egzamin np. eksploatacja lub dozór wynosi ustawowe 400 zł.

Napisz do nas

Masz pytanie? Kliknij jedną z opcji i skontaktuj się z nami

Fotowoltaika FAQ

Pytania i odpowiedzi na temat fotowoltaiki

Dla kogo jest przeznaczony kurs fotowoltaika?

Szkolenie fotowoltaika przygotowuje kursantów do pracy przy instalacjach fotowoltaicznych oraz ich projektowania i montażu. Materiały edukacyjne udostępnione na naszej platformie zostały stworzone przez doświadczonych szkoleniowców, którzy w branży PV działają już od kilku lat. Jeśli chcesz podjąć prace przy fotowoltaice, która jest jedną z najprężniej rozwijającą się dziedziną zapisz się na nasze szkolenie online już dzisiaj! Wystarczy skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego.

Na czym polega kurs fotowoltaika?

Nasz kurs fotowoltaika to zbiór wszystkich potrzebnych informacji, norm i praw do wykorzystywania systemu PV. Oprócz tego dowiesz się o technikach budowy, zasad działania systemu fotowoltaicznego, jak wpływa zacienienie na prace modułów, w którym miejscu powinno instalować się system oraz wiele więcej. Nauczysz się obliczać powierzchnie systemu i zapobiegać przeciążeniom. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kursu napisz do nas bądź zadzwoń! Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie.

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika służy do pozyskiwania energii. Jest to jedna z najprostszych form wytwarzania energii elektrycznej poprzez wykorzystywanie zjawiska konwersji promieniowania słonecznego w prąd stały za pomocą paneli PV. Później wygenerowany prąd trafia do falownika, gdzie przekształca się prąd stały w prąd zmienny, który zasila cały dom lub innych budynek. Nadwyżki wyprodukowanej energii przesyła się do sieci publicznej. Jest to branża naszej przyszłości i w Polsce pojawia się coraz więcej jej użytkowników.

Czym jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich?

Stowarzyszenie Elektryków Polskich to organizacja, która wydaje uprawnienia czyli certyfikaty do wykonywania pracy przy instalacjach elektrycznych G1, instalacjach cieplnych G2 i instalacjach gazowych G3. Niniejsze uprawnienia zezwalają na wykonywanie obowiązków na stanowisku dozoru i/lub eksploatacji. Uprawnienia wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich ważne są tylko 5 lat, dlatego po upływie tego czasu należy je odnowić zapisując się ponownie na kurs i zdając egzamin państwowy.

Co to są uprawnienia elektryczne?

Uprawnienia elektryczne pozwalają na pracę na stanowiskach, które są związane z urządzeniami, sieciami i instalacjami elektroenergetycznymi. Można je zdobyć po ukończeniu specjalistycznego szkolenia G1, G2 lub G3 oraz egzaminu państwowego. Informacje szczegółowe znajdziesz na naszej stronie internetowej. Uprawnienia elektryczne dzielą się na eksploatacje i dozór urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych. Zapisać się na szkolenie możesz poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz na stronie.

Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to zespół urządzeń, które wytwarzają energię elektryczną ze żródeł odnawialnych czyli energii słonecznej. W skład systemu fotowoltaicznego zawsze wchodzą panele PV, inwerter, system montażowy i zabezpieczenia przeciwnapięciowe. Jeśli planujesz zdobyć wiedzę w temacie fotowoltaiki i pracować w tej branży skorzystaj z naszej oferty na kurs online fotowoltaika. Zapis na kurs zajmie Ci dosłownie kilka minut, a cały proces nauki będzie zależeć tylko od Twoich możliwości czasowych i chęci.

Kiedy przydadzą się uprawnienia fotowoltaika?

Wymagania, które musi spełnić osoba projektująca oraz montująca system fotowoltaiczny to posiadanie uprawnień w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. Sam certyfikat wystawiany przez Urząd Dorozu Technicznego nie zezwala na podłączenie systemu fotowoltaicznego do sieci elektrycznej, więc taka osoba będzie musiała osobno zdobyć uprawnienia elektryczne. Po naszym kursie fotowoltaika i egzaminie kursant może od razu zacząć pracować przy projektowaniu i instalacji systemu PV.

Na co pozwala kurs elektryka?

Nasz kurs elektryka pozwala na zdobycie uprawnień elektrycznych z grupy G1, G2 i G3. Grupa G1 to uprawnienia elektryczne, grupa G2 to uprawnienia cieplne i grupa G3 to uprawnienia gazowe. Ukończenie kursu elektryka i zdaniu egzaminu państwowego zezwala na podjęcia pracy w zakresie obsługi, montażu, konserwacji, remontu, eksploatacji, dozoru i kontroli-pomiarów instalacji, sieci i urządzeń elektroenergetycznych. Dzięki nam zyskasz elementarną wiedzę oraz uprawnienia do wykonywania obowiązków na stanowisku elektryka i nie tylko.

Czym jest elektroenergetyka?

Elektroenergetyka to poddziedzina elektrotechniki i energetyki, która dotyczy wytwarzania, przesyłu oraz rozdziału energii elektrycznej. Jej główne zadanie to zapewnienie niezawodnego i ciągłego dopływu energii o odpowiednio wysokiej jakości do odbiorcy. Elektroenergetyka to zagadnienia takie jak technika wysokich napięć, sieci elektroenergetyczne, przesył danych liniami elektroenergetycznymi, wytwarzanie energii elektrycznej, linie kablowe i napowietrzne oraz zabezpieczenia przeciwzakłóceniowe.

Czy fotowoltaika jest online?

Tak, nasz kurs fotowoltaika jest w 100% online. Przygotuje Cię on do projektowania oraz montażu instalacji PV. Jako jedna z nielicznych firm wprowadziliśmy kurs fotowoltaika online, aby każdy mógł zdobyć wiedzę oraz uprawnienia do pracy przy systemie fotowoltaicznym niezależnie od tego, w której części Polski się znajduje. Możesz sam decydować kiedy usiądziesz do nauki, bo kurs fotowoltaika online przechodzi samodzielnie i nie ma żadnych ram czasowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na kurs oraz egzamin państwowy online.

Szkolenie fotowoltaika

Dowiedz się więcej o szkoleniu fotowoltaicznym

Fotowoltaika to branża, która z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie i popularność w naszym kraju. Związku z tym stworzyliśmy kurs fotowoltaika, aby pomóc w łatwy i prosty sposób zdobyć niezbędną wiedze oraz uprawnienia do pracy przy systemach PV. Kurs przede polecamy wszystkim osobą, które zamierzają pracować przy montażu, podłączaniu i projektowaniu tego systemu. Gwarantujemy przekazanie wartościowej i specjalistycznej wiedzy, ponieważ działamy na rynku szkoleń i kursów już od kilku lat. Co więcej posiadamy kursy na uprawnienia elektryczne SEP. Bez nich nie można wykonać podłączenia paneli fotowoltaicznych! Decydując się na nasz kurs fotowoltaika poznasz wszystko co związane z teorią i praktyką w temacie PV, a więc zdanie egzaminu państwowego nie będzie stanowić dla Ciebie większego problemu. Na kursie znajdziesz takie zagadnienia jak prawa i normy, techniki w zakresie budowy, działania i właściwości systemy fotowoltaicznego. Oprócz tego dowiesz się, także jakie jest miejsce lokalizacji systemu, wpływ zacienienia na pracę PV czy obliczanie wielkości znamionowych i powierzchni inwestycji. Nasz kurs fotowoltaika został opracowany dla kursantów, którzy chcą pracować w zawodzie instalatora, poszerzyć wiedzę w temacie montażu systemy PV, a także planują rozszerzyć działalność firmy o technologie odnawialnego źródła energii. Kurs fotowoltaika będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które ukończyły kierunki techniczne w szkołach zawodowych. technikach czy studiach. Wiedza zawarta w udostępnianych materiałach edukacyjnych stworzonych przez naszych wykwalifikowanych i doświadczonych szkoleniowcach będzie użyteczna dla projektantów systemów PV, przedsiębiorców z tej branży i instalatorów. Nasz kurs fotowoltaika to kurs online, a zapisać się można na niego poprzez wysłanie zgłoszenia i jego opłacenie. Po wykonaniu tych czynności otrzymujesz dostęp do swojego konta na naszej autorskiej platformie szkoleniowej. Po przejściu wszystkich lekcji każdy kursant będzie mógł zapiać się na egzamin, który też jest w formie online. Przeprowadzany jest on przez komisję kwalifikacyjną, która jest akredytowana przez Urząd Regulacji Energetyki. Wydaje ona niezbędne uprawnienia i kwalifikacje do wykonywania pracy przy fotowoltaice. Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju przyszłościowego pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł wybierz nasz kurs fotowoltaika już dziś! Jeśli masz pytania napisz do nas bądź zadzwoń pod numer telefonu podany na naszej stronie internetowej.

Od kilku lat na terenie całego naszego kraju wzrosła liczba miejsc, na których postawiono farmy fotowoltaiczne oraz domy gdzie wykorzystuje się ten system odnawialnego źródła energii. Z tego też powodu potrzebne są odpowiednio wykwalifikowanie osoby, aby konserwować, remontować, montować i obsługiwać system PV. Jak zdobyć takie kwalifikacje? Zapisując się na nasz kurs fotowoltaika, którego mamy w swojej ofercie. Przygotowały go doświadczone osoby w dziedzinie elektryki, fotowoltaiki i szkoleniach dzięki czemu masz pewność, że nabędziesz potrzebną wiedzę wraz z uprawnieniami, które pozwolą Ci na pracę przy systemach PV. Kto może zapisać się na nasz kurs fotowoltaika i egzamin państwowy? Osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają przynajmniej podstawowe wykształcenie. To są jedyne wymagania, które nalży spełnić. Doświadczenia w tej dziedzinie nie trzeba mieć, ponieważ wszystkiego nauczysz się z naszego kursu. Dostępny jest on na platformie szkoleniowej, którą sami stworzyliśmy, aby każdy kto chce zdobyć uprawnienia elektroenergetyczne oraz uprawnienia z fotowoltaiki miały komfortowy i prosty sposób na naukę. Kolejnym plusem jest to, że wszystko u nas odbywa się w formie online. Kurs przechodzisz indywidualnie na swoim koncie kiedy tylko masz na to czas, a po jego ukończeniu możesz zapisać się na egzamin online, który jest wideokonferencją z komisją kwalifikacyjną. Ile trwa nauka na naszej platformie? Nie ma limitu w tej kwestii. Na dostęp do kursi masz 365 dni, więc możesz go zrealizować w kilka dni, tygodni czy miesięcy. Nasi kursani przeważnie realizują naukę w nie cały tydzień wraz z egzaminem. Jeśli masz pytania i szukasz odpowiedzi, których nie możesz znaleźć na naszej stronie możesz wysłać do nas wiadomość e-mail bądź wykonać połączenie telefoniczne. Celem naszego kursu jest przygotowanie wszystkich osób, które skorzystały z naszej oferty do wykonywania pracy przy panelach fotowoltaicznych. Na samodzielnych lekcjach znajdziesz wiedze z zakresu prawidłowego instalowania systemu PV, BHP z eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1kV. Nauczysz się projektowania, dozoru, montażu i eksploatacji. Wystarczy zapisać się na nasz kurs fotowoltaika wypełniając zgłoszenie na naszej stronie oraz opłacając je przez Przelewy24 bądź TPay. Czekamy na Ciebie, aby pomóc Ci w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji, aby móc pracować przy fotowoltaice w Polsce oraz zagranicą. Dostęp do kursu otrzymasz w ciągu kilku godzin od jego zakupienia! Jest to najszybszy sposób n rozpoczęcie nauki. Zapraszamy!

Kurs fotowoltaika - Amazon
Kurs fotowoltaika - Tesco
Kurs fotowoltaika - Huta Cynku
Kurs fotowoltaika - Decathlon
Kurs fotowoltaika - Castorama
Kurs fotowoltaika - Nestle